Stary Browar Kościerzyna Konopne piwo to kolejna propozycja, która jest ogólnie dostępna w popularnych sieciach marketów. Po ostatnio dobrze przyjętym Hulaj Dusza poprzeczka jest dość wysoko postawiona. Buteleczka standardowa bezzwrotna z motywem połączenia chmielu i konopi na etykiecie. Zawartość alkoholu wynosi 5%. Producent zapewnia nas, że piwo jest delikatnie gorzkie, orzeźwiające o charakterystycznym smaku i zapachu konopi. Oczywiście w składzie nie znajdziemy CBD, a jedynie susz konopi. Piwo niefiltrowane.

Jak prezentuje się piwo konopne?

Po otwarciu butelki zapach nie zachwyca. Mało tutaj aromatu konopi. Nawet mało tutaj aromatu chmielu. Po przelaniu do szklanki wcale nie jest lepiej. Pianka na poziomie zerowym. Bąbelki wynurzają się sporadycznie i mkną bardzo ospale. Niby nie filtrowane, ale nie jest szczególnie mętne.

browar koscierzyna barwa piwa
Brak piany i piwo jest praktycznie wygazowane świeżo po otwarciu.

Jak smakuje piwo z suszem konopi?

Zaznaczę, że trunek został odpowiednio schłodzony. W smaku nie jest dobrze. Piwo bardzo mocno rozwodnione.  Dodatek konopi nie jest w ogóle wyczuwalny. Smak piwa okropny. Mam wrażenie jakby piwo stało otwarte dwa dni w lodówce. Jest kompletnie bez wyrazu i wygazowane. Można znaleźć bardziej aromatyczne piwa zbliżone do konopi wśród piw przemysłowych.

browar koscierzyna skład
Opis producenta nie pokrywa się ze smakiem piwa konopnego w rzeczywistości.

Cena: 4,99zł / 500ml

Wygląd
3
Zapach
2
Smak
2
Podsumowanie

Piwo bardzo słabej jakości. Nawet gdyby pominąć to, że oceniam je jako piwo z zawartością suszu konopi. Nie mam pojęcia czy to przez jakość składników wypada tak słabo. Jedyny motyw konopi w tym piwie to ten na etykiecie. Nie doświadczysz go w smaku i zapachu.

 Plusy

  • Łagodzi pragnienie

 Minusy

  • Brak zapachu konopi
  • Brak smaku konopi
  • Brak piany
  • Wygazowane
2.33
Słabo