Browar Błonie stworzył alternatywę dla piwa Janusza Palikota i Kuby Wojewódzkiego, które miałem okazję sprawdzić wcześniej mocno promowane piwo Buh. Na początek zapoznamy się z wrażeniem wizualnym prezentowanego piwa. Szkło butelki tradycyjnie w kolorze zieleni. Opakowanie niestety jest bezzwrotne. Na etykiecie mamy informację, że seria piwa jest inspirowana bogactwem „polskiego folkloru”. Ciekawe motywy kwiatowe przemieszane z liściem konopi w tle. Przykuwa uwagę, w towarzystwie może wywołać temat do dyskusji i pomóc sceptykom z oswojeniem się tematyką tej roślinki.

Sprawdzamy etykietkę

Zawartość alkoholu to 5% z czego ekstrakt stanowi 12% wagi. Skład: woda, słód jęczmienny, susz konopny, chmiel, drożdże piwowarskie, naturalny aromat konopny.  Trunek nie zawiera w sobie CBD, ani THC. Jasne chmielone na zimno, dolnej fermentacji.

Hulaj Dusza osad

 

Osad z suszem konopnym na dnie butelki.

Degustuję piwo z suszem konopi

Po otwarciu butelki unosi dość delikatny zapach konopi. Trzeba kilka razy się zaciągnąć, aby wyodrębnić poszczególne nuty. Bąbelki są dość ospałe i piwo nie wygląda na mocno gazowane. Po przelaniu do szklanki to się potwierdza. Pianki praktycznie w ogóle nie ma i po chwili znika całkowicie. Barwa jak na piwo jasne przystało to dość klasyczny jasny bursztyn. Zgodnie z deklaracją piwo z suszem konopi na dnie butelki zawiera mętny dodatek. O zawartości osadu informuje sam producent na etykiecie. Ja osobiście lubię takie smaczki zarówno w sokach jak i piwie. Utwierdza to mnie, że produkt powstał z prawdziwych składników. Mętność nie przeszkadza w doznaniach smakowych. Przy pierwszym łyku wyczuwalny jest gorzki smak chmielu. Nie jest bardzo gorzki, ale zdecydowanie wyraźniejszy niż przy piwach przemysłowych. Dla mnie super, bo jestem fanem goryczkowych piw. Nawet mogłoby jeszcze odrobinę więcej goryczki, ale wtedy pewnie nie było by odpowiednie dla przeciętnego konsumenta. Następnie przewija się upragniony smak konopi. Mocno intensywny. Kilkukrotnie intensywniejszy niż smak znany z herbatek konopnych. Na samym końcu wynurzają się nuty słodowe, które łagodzą wcześniejsze doznania. Bardzo przyjemne orzeźwiające piwko.

barwa piwa hulaj dusza
Barwa piwa Hulaj Dusza.

Cena: 5zł / 500ml

Wygląd
8
Zapach
8
Smak
9
Podsumowanie

Bardzo smakowita pozycja w rozsądnej cenie. Piwo udało mi się złapać w Polo Markecie więc jest łatwo dostępne dla każdego chętnego. Fani piwa z pianką jednak nie będą zadowoleni, bo jest jej mało i szybko opada. Szkoda, że kubki smakowe tak szybko się przyzwyczajają i z każdym łykiem smak suszu zanika.

 Plusy

  • Intensywny smak konopi
  • Mętność suszu z konopi na dnie butelki
  • Świetne połączenie goryczki piwa z suszem konopi

 Minusy

  • Butelka bezzwrotna
8.33
Bardzo dobrze