Ecospa olej konopny tłoczony na zimno przeznaczony jest jako dodatek do produkcji domowej naturalnych kosmetyków lub może być używany samodzielnie. 100% olej tłoczony na zimno z nasion konopi. Zamknięty w buteleczce chroniącej przed słońcem. Pod korkiem znajduje się zaślepka pomagająca dozować kropelki. Bardzo podobny podobny produkt konopny firmy Cannol testowałem jakiś czas temu.

Na rynku znajduje się wiele kosmetyków z dodatkiem oleju konopi. Nie wszystkie są jednak wysokiej jakości jak tego byśmy oczekiwali. Często to zabieg marketingowy. Do niedawna stosowanie produktów CBD w kosmetykach nie do końca zgodne z prawem, ze względu na małą liczbę badań nad bezpieczeństwem stosowania tego związku na skórę. Na szczęści sytuacja uległa zmianie.

ecospa olej konopny konsystencja
Czysty olej z nasion konopi

Jak zrobić naturalny kosmetyk z konopi?

Na stronie producenta Ecospa znajdziemy gotowe receptury na produkcję kosmetyków. Wszystkie potrzebne składniki znajdziemy na stronie. Każdy poradnik posiada także stopień trudności. Niektóre wydają się naprawdę zaawansowane. Weźmy na ten przykład produkcję “Odświeżającego żelowego kremu dla mężczyzn”. Potrzebne akcesoria to m.in zlewki skalowane, bagietka z miarką, termometr z sondą, łyżka miarowa, precyzyjna waga elektroniczna. Na stronie znajduje się precyzyjna i obszerna instrukcja mieszania wszystkich składników. W zależności jaki rezultat chcemy osiągnąć i które obszary cery leczyć możemy dowolnie modyfikować zawarte prowitaminy i inne składniki mineralne.

Jak olej konopny działa na skórę

Olejku używałem w czystej postaci. Zależało mi na nawilżeniu suchej cery skóry twarzy oraz na pękającą skórę rąk. Bardzo łatwo się wciera i szybko wchłania. Skóra twarzy zostaje dobrze nawilżona. Znikają małe zaczerwienienia. Nie powoduje występowania dodatkowych wyprysków jak to bywa w przypadku innych kosmetyków. Skóra u rąk stała się bardziej miękka i przyjemna w dotyku. Przyśpieszył gojenie się małych pęknięć.

Cena: 10,90zł / 30ml

Ocena

Działanie
8
Skład
10
Łatwość użycia
6
Podsumowanie

Produkt bardzo prosty w swoim składzie, a zarazem skuteczny. Polecam przetestować w przypadku różnego rodzaju problemów skórnych jak trądzik, łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry.

 Plusy

  • Prosty skład
  • Szybkie działanie

 Minusy

  • Skomplikowany proces tworzenia niektórych receptur na bazie olejku
8
Bardzo dobrze