CANNABIDIOL

DynaBox Tetra One waporyzator

DynaBox Tetra One to waporyzator zasilany płomieniem palnika butanowego. Wybrałem wersję z drzewa egzotycznego sapele. Do wyboru mamy jeszcze wenge, orzech i czereśnia. Z vapkiem spędziłem kilka dobrych miesięcy. Jak waporyzowało mi się z Tetra One?

Wrażenia wizualne

Ciemne drewno sapele prezentuje się wyśmienicie. Waporyzator dobrze leży w dłoni. Zaokrąglone krawędzie umożliwiają pewny chwyt, bez męczenia ręki. Dość ciężki, bo waży 145 gram wraz z szklanymi rurkami. Jest to dość odczuwalne jeśli planujemy nosić go w kieszeni podczas pieszych wędrówek. Wymiary urządzenia to 7x7x3,5 cm. W momencie pisania artykułu na rynku pojawiła się wersja Tetra Mini. Zmniejszony vapek posiada wymiary 6x6x3 cm. Z zestawu zabrano dyszę 70 mm. Myślę, że warto zainteresować się okrojoną wersją, ponieważ otrzymujemy jeszcze bardziej kompaktowe urządzenie w dużo niższej cenie (zaoszczędzimy prawie  100zł).

Wzory drewna obu części waporyzatora nie łączą się razem. Nie jest wykonany z jednego kawałka. Troszkę mam wrażenie próbowano to zamaskować i z jednej strony mamy wypalony laserowo wzór chemiczny THC, który spaja wizualnie oba kawałki drewna. Po przeciwnej stronie w górnej części wbudowany jest malutki magnesik do trzymania mieszadełka.

Po otwarciu waporyzatora naszym oczom ukazuje się grawer „ Tetra vaporizers”. Całą konstrukcję trzyma pięć bardzo mocnych magnesów. Nie mam mowy tutaj o przypadkowym otwarciu się vapka. Bardzo ciekawy wizualnie układ przypominający mini kolumnę głośnika. Ustnik i dysza wlotu powietrza sztywno trzymają uszczelki. Brakuje w zestawie chociaż jednej zapasowej uszczelki. Moja od strony ustnika już się trochę wyrobiła i muszę dopasować jakąś alternatywę. Dostępne są akcesoria zapasowe. Samych uszczelek jednak nie udało mi się znaleźć. Uszczelka dodawana jest w komplecie wraz z dyszą lub ustnikiem. Dobre chociaż takie rozwiązanie, ponieważ w przypadku uszkodzenia dyszy bądź ustnika nie jesteśmy skazani na zakup kolejnego urządzenia.

W zestawie otrzymujemy dwie dysze powietrza 50 mm i 70 mm, zapasowe 4 sitka, metalową wykałaczkę do przemieszania suszu w komorze i wyciorek do czyszczenia urządzenia.

dynabox tetra one wyposażenie
Wyposażenie zestawu DynaBox Tera One.

Waporyzacja z użyciem waporyzatora DynaBox

DynaBox Tera One testować będziemy z palnikiem Atomic Winston i suszem CBG od Konopnej Ferajny. Założyłem dyszę o wielkości 50 mm, ponieważ ta 70 mm pękła podczas przenoszenia w kieszeni. Nie zdążyłem jej nawet przetestować. Nie przypominam sobie, żeby doszło do jakiegoś nacisku z mojej strony. Nic oprócz waporyzatora nie przenosiłem w kieszeni. Podejrzewam, że produkt mógł być gdzieś na pęknięty lub jedna ze ścianek była bardziej cienka. Rurki wyglądają na ręczną robotę więc takie rzeczy mogą się zdarzyć. Koszt takiej dyszy wraz z uszczelką to 39 zł. Z racji tego, że mój palnik posiada cztery dysze musiałem zmniejszyć moc płomienia. Na samym początku mimo nie wpychania płomienia do środka i doświadczeniu z poprzednimi waporyzatorami udało mi się przypalić susz cbd. Trzeba bardzo dobrze wyczuć vapka. Jedyne zabezpieczenie przed zbyt silnym płomieniem wlatującym do środka to zwężenie o 50% dyszy wlotowej.

komora waporyzatora
Komora na susz waporyzatora DynaBox Tetra One.

Ustnik waporyzatora posiada pięć dziurek ograniczających zbyt wysoką temperaturę pary. Należy zwrócić uwagę także na grubość zmielonego suszu. Nie powinien być zbyt miałki. Sitko komory jest dość rzadkie i drobinki suszu mogą przedostawać się do ustnika. Kilkukrotnie doświadczyłem tego problemu. W aktualnie produkowanej wersji problem ten został naprawiany poprzez zastosowanie bardziej gęstego sitka. Po opanowaniu techniki waporyzacji można uzyskać bardzo zadowalające efekty.

Cena: 379 zł

Wygląd 6 Wydajność 8 Wyposażenie 5
Podsumowanie

Kompaktowy waporyzator wykonany w Polsce. Trzeba spędzić trochę czasu z vapkiem, żeby opanować technikę jego użytkowania, ponieważ łatwo przypalić susz. Najlepiej używać palników butanowych o trochę mniejszej mocy. Mimo małych wymiarów para jest chłodna i delikatna.

 Plusy

  • Intensywność produkowanej pary
  • Polska produkcja
  • Ustnik chłodzący 3D

 Minusy

  • Dwa różne kawałki drewna psują efekt wizualny
  • Dysza z ogranicznikiem wlotu gorącego powietrza słabo zabezpiecza przed przypaleniem suszu
  • Rzadkie sitko powoduje przelot zbyt miałkiego suszu
6.33Dobrze

    Comments are closed

    REGULAMIN POLITYKA PRYWATNOŚCI KONTAKT