Z waporyzatorem do suszu cbd Raff Handy spędziłem ponad miesiąc. Na chwilę obecną produkt jest niedostępny do zdobycia. Producent pochwalił się ,że sprzedał całą partię próbną i pracuje na ulepszeniem wapka oraz wprowadzeniem nowego modelu. Czy dostaliśmy wybrakowaną wersję urządzenia?

Solidna konstrukcja

Raff Handy wyprodukowany został w naszym kraju. W małym kartonowym opakowaniu znaleźliśmy złożony waporyzator, podstawkę, instrukcję oraz 2 gramy suszu dla 20 pierwszych osób ,które zakupiły produkt. Brak jakichkolwiek akcesoriów zapasowych typu uszczelki. Nie wiemy nic o gatunku drewna użytego do produkcji ,ale drewniane słoje bardzo ładnie prezentują się na jasnym drewnie. Dwa grawerowane loga producenta oraz dwa napisy „Handy”. Wapek nasączony jest jakąś substancją ,która mało przyjemnie pachnie ,ale z czasem zapach znikł. Dwukrotnie spotkała mnie ulewa do tego stopnia ,że mój Raff zmókł w kieszenie ,ale po osuszeniu nic złego się nie stało. Konstrukcja sprawia wrażenie bardzo trwałej, ciężko żeby było inaczej skoro urządzenie składa się z jednej bryły drewna oprócz wlotu i ustnika ,które można swobodnie demontować. Urządzenie jest małych rozmiarów i można zaliczyć je do dyskretnych lecz kompletnie nie schowamy go całego w dłoni. Ostre krawędzie bardzo niekorzystnie wpływają na komfort przy dłuższym użytkowaniu.

wielkość waporyzatora raff handy
Waporyzator Raff Handy możemy zaliczyć do dyskretnych.
ostre krawędzie raff handy
Ostre krawędzie Raff Handy męczą dłonie przy dłuższej sesji.

Szybkie, ręczne nagrzewanie

Raff Handy jest typem waporyzatora butanowego co oznacza ,że do jego poprawnego działania potrzebujemy jeszcze palnika. Nie znajdziemy go w zestawie. Do palnika powinniśmy stosować odpowiedni rodzaj butanu. Kwota kompletnego zestawu więc się zwiększa. Zaoszczędzimy jednak na bateriach i ładowaniu urządzenia , ponieważ nie ma w nim żadnej elektroniki. Załączona instrukcja w postaci jednej kartki jest bardziej opisowa niż graficzna. Początkowo miałem problem z poprawnym złożeniem komory na susz i poprawnym montażem jej do urządzenia. Bardziej pomógł mi filmik na kanale producenta. Komora jest bardzo pojemna ,ale nie radzę jej aplikować w pełni. Wystarczy odrobina tym bardziej ,że istnieje możliwość przypalenia suszu. Miałem doświadczenie w obsłudze waporyzatorów butanowych i tutaj nie miałem elementu zaskoczenia. Już przy drugim podgrzaniu udało mi się uzyskać bardzo satysfakcjonującą chmurkę. Wlot powietrza i ustnik są jednakowej grubości. Obawiałem się ,że ustnik będzie zbyt gruby co będzie przekładało się na ekonomię zużycia suszu. Okazuje się jednak ,że w dekielku komory suszu zrobione są dwie bardzo małe dziurki ,które odpowiednio regulują przepływem powietrza. Działa to bardzo poprawnie.

ustnik i wlot raff handy
Po lewej stronie wlot gorącego powietrza a po prawej ustnik waporyzatora.
komora na susz raff handy
Komora na susz jest dość pojemna ,ale zawiera małe elementy do złożenia ,które łatwo zgubić.

Chłodzimy się

W zestawie dołączona jest drewniana podstawka , pomalowana na czarno z wbudowanym magnesikiem. Możemy włożyć kanał grzewczy do podstawki i czekać aż się schłodzi. Na magnesiku mocujemy naszą komorę  do suszu. Przetestowałem jednorazowo i odłożyłem do szuflady. Jak dla mnie gadżet zbędny. Tak czy inaczej zawsze istnieje ryzyko oparzenia się. Trzeba postępować ostrożnie. Zawsze wokół nas znajdziemy jakąś powierzchnię gdzie możemy poczekać aż nasze urządzenie się ostudzi. Skoro ma być to urządzenie przenośne bardziej zadowolony byłbym jakimś rodzajem przenośnego etui ,gdzie od razu mógłbym schować wapka i wiedziałbym ,że nie poparzę się w kieszeni. Nawet kosztem wyższej ceny. Tym bardziej ,że komora na susz posiada małe elementy ,które łatwo zgubić. Czekamy na drugą wersję urządzenia jakie zmiany wprowadzi producent.

podstawka raff handy
Podstawka chłodząca do waporyzatora.

Cena: 209zł

Wygląd
8
Wyposażenie
5
Wydajność
7
Dyskrecja
8
Podsumowanie

Waporyzator Raff Handy pozytywnie mnie zaskoczył. Urządzenie posiada kilka niedociągnięć ,które producent być może poprawi przy kolejnej wersji wapka ,ale niezbyt wygórowana cena wiele rekompensuje. Krótki kanał przepływu powietrza stwarzał obawy o możliwość przypalenia suszu jednak ani razu mi to się nie zdarzyło. Zakup mogę śmiało polecić osobą ,które chcą zacząć przygodę z waporyzatorami butanowymi.

 Plusy

  • Polska firma
  • Brak elektroniki i baterii
  • Szybka waporyzacja
  • Kieszonkowy rozmiar
  • Jakość produkowanej pary

 Minusy

  • Drobne elementy komory na susz łatwe do zgubienia
  • Brak akcesoriów zapasowych
  • Mało przydatna podstawka
  • Musimy odczekać aż szklane elementy ostudzą się ,aby móc bezpiecznie schować urządzenie
  • Marka znikła z rynku...
7
Bardzo dobrze