Design magicznego pudełka

Ograniczona ilość waporyzatora Magic Flight Launch Box w polskich sklepach utrudnia wybór ulubionego gatunku drewna. Udało nam się zakupić wersję „Walnut” ,czyli z drewna orzechowego. Aromat tego gatunku drewna jest delikatny. Urządzenie ze względu na swoje małe wymiary idealnie mieści się w dłoni. Pudełeczko zaokrąglone jest z każdej strony. Liczne grawerowane elementy dodają uroku. Na tyle urządzenia oprócz wygrawerowanego adresu strony produktu znajdziemy również cytat: „Love is that which enables Choice Love is always stronger than Fear Always choose based on Love” .Producent daje do wyboru wieczko z np. swoim znakiem zodiaku. Górną część pudełka przykrywa niestety … plastikowe wieczko. Zdecydowanie ujmuje to jakość tak ręcznie wykonanemu waporyzatorowi. Po kilku otwarciach i zamknięciach pojawiły się brzydkie rysy na pokrywce w miejscu jej mocowania. Prawdopodobnie przy dłuższym użytkowaniu dekielek może się wyrobić i bardzo łatwo otworzyć w kieszeni wraz z zawartością.

Zasada działania waporyzatora

W wyżłobionym oczku znajduje się siatka ze stali nierdzewnej, połączona z dwoma metalowymi prętami, które stykają się z akumulatorem po jego naciśnięciu, co nagrzewa komorę z suszem. Dioda wbudowana wewnątrz sygnalizuje poprawną pracę urządzenia i nagrzewanie komory. Potrzeba około 5 sekund ,aby wydobyć parę z ziół. Bardzo ważne jest ,aby zioła były niesamowicie drobno zmielone prawie do postaci pyłu. Wystarczy wsypać do komory nie dużą ilość około 0,1g ,aby uzyskać fajny efekt na 5-8 zaciągnięć. Producent zaleca używanie specjalnego młynka ,który możemy dokupić osobno. Waporyzować możemy z użyciem długiej szklanej rurki lub bez niej bezpośrednio zaciągając parę z urządzenia.

magic flight ladowarka do waporyzatora
Oryginalna ładowarka z zestawu Magic Flight Launch Box. Czas pełnego naładowania wynosi około 4-5 godzin.

Jakość produkowanej pary

Malutkie urządzenie z tak prostym mechanizmem ,że nie spodziewałem się niczego specjalnego pod względem jakości pary. Jednak nie daj się zwieść niewielkiemu rozmiarowi. Jakość i ilość produkowanej pary jest na całkiem przyzwoitym poziomie. Kilkukrotnie na początku zdarzyło mi się przypalić susz. Efektowne wapowanie wymaga wprawy ,żeby z urządzenia wycisnąć jak najwięcej. Co jakiś czas warto wstrząsnąć wapkiem ,żeby zioła przemieszały się wewnątrz.

Cena: 500zł

Wygląd
8
Wyposażenie
7
Wydajność
9
Dyskrecja
6
Obsługa
6
Podsumowanie

Szybkość, dyskrecja i prostota Magic Flight są dla mnie cechami wyróżniającymi ten waporyzator. Zmieści się nawet w małej dłoni i praktycznie każdej kieszonce spodni.

Plusy

 • Szybki czas nagrzewania
 • Bardzo mały
 • Można łatwo podejrzeć ile suszu nam zostało
 • Wydajny, wystarczy 0,1g suszu ,aby zacząć waporyzację
 • Pięknie wygląda

Minusy

 • Plastikowa, szybko rysująca się pokrywka
 • Łatwo przypalić susz szczególnie na początku użytkowania
 • Trudo waporyzuje się na zewnątrz ,gdy wieje wiatr
 • Działa tylko z dedykowanymi bateriami producenta
 • Brak możliwości ustawienia temperatury
 • Zioła muszą być bardzo drobno zmielone
7.2
Bardzo dobrze