Kwiaty konopi od Kombinatu Konopnego każdy może wykorzystać w dowolny wybrany przez siebie sposób. Sam producent na opakowaniu nie sugeruje nam żadnego zastosowania. Ja dziś wykorzystam je do waporyzacji oraz zrobię z nich napar herbaciany. Po otwarciu słoiczka widzimy bardzo drobno zmielony susz. W zapachu czuć sianko. Kilka krotnie wstrząsnąłem słoiczkiem i na wierzchu pojawiło się kilka ziarenek konopi. Zupełnie mi to nie przeszkadza, ale producent deklaruje na opakowaniu całkowity brak nasion i łodyg. Deklaracja o zawartości nasion poniżej 1% byłaby tutaj najbardziej odpowiednia. Żadnej grubej łodygi jednak nie udało mi się wychwycić.

Napar herbaciany z kwiatów konopi

Do zaparzenia herbatki musimy użyć zaparzacza. W przeciwnym wypadku małe elementy suszu konopi będą pływały na powierzchni. Herbata posiada słomkowy kolor i zapach. W smaku czuć goryczkę. Po połknięciu chwilowo piecze w język i pozostawia pikantny posmak.  

zmielone kwiaty konopi Kombinat Konopny
Kwiaty konopi są już zmielone w opakowaniu i gotowe do użycia.

Waporyzujemy kwiaty konopi

Susz sprawdzę z moim ulubionym waporyzatorem butanowym. Kwiatki bezpośrednio z opakowania są bardzo wysuszone. Podczas sesji udało mi się wydobyć kilka małych chmurek i susz już się przypalił. Zamknąłem słoiczek z saszetką Boveda. Po tym zabiegu jest zdecydowanie lepiej. Nareszcie mogłem wsmakować się w chmurki. Smak o dziwo bardzo gładki  i delikatny. Nie gryzie. Naturalny aromat, ponieważ susz nie jest namaczany tak jak to w przypadku większości suszy CBD.

etykieta kwiaty konopi kombinat konopny
Etykieta z informacją od producenta.
nasiona konopi w suszu
Śladowe ilości nasion konopi.

Cena: 30zł

Wygląd
6
Zapach
7
Działanie
8
Podsumowanie

Kwiatki kupiłem głównie z przeznaczeniem do robienia herbatki. Smak jednak nie przypadł mi do gustu. Susz pozytywnie jednak zaskoczył mnie w przypadku waporyzacji. Ciekawa alternatywa wśród tych wszystkich smakowych suszy dostępnych na rynku.

 Plusy

  • Odpowiednio zmielony
  • Naturalny smak i zapach
  • Naturalna zawartość kannabidiolu

 Minusy

  • Obecność nasion mimo deklaracji na opakowaniu o ich braku w produkcie
  • Bardzo wysuszony, jeżeli chcemy wykorzystać go do waporyzacji
7
Bardzo dobrze