Hasztag olejek konopny z melatoniną zapakowano w dość stylowe kartonowe opakowanie zamykane na magnesik. W środku opakowania znajdziemy ulotkę reklamową z pozostałymi produktami producenta. Certyfikat badań laboratoryjnych na kannabinoidy oraz THC. Numer partii na opakowaniu pokrywa się z dokumentem. Na odwrocie znajdziemy potwierdzenie zgłoszenia produktu do Głównego Inspektora Sanitarnego. Co ciekawe pamiętać należy zgłoszenie do GIS nie jest równoznaczne z przyznaniem pozwolenia wprowadzenia suplementu diety do obrotu. Nie udało mi się znaleźć w bazie GIS zezwolenia do tego produktu. Nie oznacza to, że produkt jest niebezpieczny. Działanie takie wynika z ustawy i nie jasnych przepisów na terytorium Unii Europejskiej.

W opakowaniu zajedziemy standardową szklaną buteleczkę z pipetą. Oprócz tego do wyboru jest również atomizer. Przydatne rozwiązane. Szczególnie dla osób, którym zdarza się pobrudzić ubranie przy użyciu standardowej pipetki. Generalnie producent zaleca użycie atomizera w celu ograniczenia tlenu z olejkiem. Buteleczka zabezpieczona plombą. Co ciekawe olejku jest zdecydowanie mniej w stosunku do pojemności buteleczki. Źle to wygląda wizualnie.

hasztag atomizer cbd
Atomizer lub standardowa pipetka do wyboru

Jak działa melatonina w olejku CBD?

Melatonina jest hormonem wytwarzanym przez szyszynkę. Pomaga ciału wiedzieć, kiedy nadszedł czas, aby spać i się obudzić. Hormon odgrywa kluczową rolę w regulowaniu cyklu snu i przebudzenia, znanego również jako rytm dobowy. Normalnie organizm wytwarza więcej melatoniny w nocy. Produkcja tego hormonu rozpoczyna się po zachodzie słońca i zmniejsza się rano. Narażenie na ostre światło późnym wieczorem lub w nocy może zablokować produkcję melatoniny. Na produkcję melatoniny w organizmie często wpływają takie czynniki, jak wiek i ekspozycja na sztuczne światło. Jest to szczególnie istotne dla obecnych pokoleń, ponieważ są one regularnie narażone na sztuczne światło przez telefony, tablety i komputery. Skutkiem niewystarczającej produkcji melatoniny jest bezsenność lub inne problemy związane ze snem.

hasztag zawartość buteleczki
Tak wygląda poziom zawartości olejku zaraz po wyjęciu z opakowania

Działanie i smak olejku konopnego Hasztag

Olejek wyprodukowano za pomocą ekstrakcji CO2. Dość ciemna barwa suplementu, ale ewidentnie widać, że filtrowana. Sam producent deklaruje, że zastosowano technologię Broad Spectrum w celu całkowitego usunięcia THC. Certyfikat wskazuje jednak, że nie do końca to się udało, bo wykryte zostały śladowe ilości < 0,05%. Dodatek lawendy ma zminimalizować gorzki smak konopi. W rzeczywistości jest to aromat lawendy, który słabo maskuje goryczkę dla wrażliwych użytkowników.

Zawartość melatoniny w dwóch psiknięciach atomizera to 1mg. Ilość ta wystarczyła, abym fatycznie lepiej zasypiał i miał głębszy sen. Należy pamiętać, że łączenie alkoholu z melatoniną nasila działanie nasenne.

hasztag barwa
Brawa suplementu diety Hasztag

Cena: 449zł/ 10ml

Smak
5
Działanie
6
Podsumowanie

Olejek z serii relaks pomagał mi lepiej zasypiać, ale nie zaskakuje nadzwyczajnie swoim działaniem jak na tak wysokie stężenie CBD.

 Plusy

  • Działanie melatoniny w połączeniu z CBD

 Minusy

  • Nie pełna zawartość buteleczki
  • Dołączone zgłoszenie do GIS, ale brak wpisu z pozwoleniem w bazie suplementów
5.5
Dobrze