CannabyMed bardzo przywiązuje uwagę do aspektu wizualnego swoich produktów. Estetyczne kartonikowe opakowanie, gdzie po otwarciu dumnie na środku prezentuje się olejek CBD. Oczywiście nie od razu, bo buteleczka zapakowana jest w kolejny kartonik. Fani ekologii będą rozczarowani. Zaletą jest to, że możemy podarować zestaw na prezent osobie, która nie miała jeszcze styczności z olejem konopny. Natomiast będąc stałym klientem tej firmy chciałbym mieć wybór zaznaczenia, że nie potrzebuję już kolejnego pięknego opakowania. W końcu wszyscy musimy dbać o jedno środowisko. Sam olejek zapakowany jest w standardowy szklany flakonik jednak jest on w całości pomalowany białą farbą do tego stopnia, że nie przepuszcza żadnego światła co jest bardzo pomocne przy przechowywaniu olejku choćby w podróży. Jako ciekawostka dodam, że na kartoniku jest informacja o 500 mg CBD, a na flakoniku 750 mg. Wiele detali tak dopracowanych, a jednak mały błąd się wkradł.

cannabymed opakowanie
Ekskluzywne opakowanie olejku CannabyMed

Konsystencja oleju CannabyMed

Olejek jak deklaruje producent jest typu RAW z zawartością full spectrum. Konsystencja jest pomiędzy jasnymi, a ciemnymi olejkami. Do oleju MTC dodano olejek RAW. Przy dawkowaniu można zauważyć drobinki fitoskładników dodanych do oleju. Smak standardowy. Czuć posmak konopi jednak nie aż tak mocny jak w przypadku olejku RAW na bazie oleju konopnego.

cannabymed konsystencja
CannabyMed barwa olejku

Czym jest olej MCT?

Olej MCT oznacza olej „średniołańcuchowy trójglicerydowy”. Trójglicerydy średniołańcuchowe to związki, które nadają olejkom dla zdrowia i urody (takim jak olej kokosowy) wiele z ich korzystnych właściwości.Prawdopodobnie słyszałeś, że olej kokosowy może być uniwersalnym super olejem. Niektórzy twierdzą, że jest w stanie zająć się wszystkim, od stanów zapalnych i uszkodzonej skóry po poziom energii i przerzedzone włosy.

Oprócz dostarczania trójglicerydów średniołańcuchowych (MCT), olej kokosowy jest również pełen trójglicerydów długołańcuchowych, czyli LCT. LCT są znacznie trudniejsze do strawienia, metabolizowania i ostatecznie wykorzystania jako źródło energii dla organizmu. W rzeczywistości, zamiast być natychmiast dostępnym jako energia, większość naturalnych tłuszczów zawartych w oleju kokosowym (tj. LCT) jest raczej przechowywana niż spalana. Nie jest to dobre dla zdrowia układu krążenia, metabolizmu i wielu innych rzeczy.

Z drugiej strony organizm może szybko i łatwo metabolizować MCT i wykorzystywać je jako energię. Stanowią niemal natychmiastowe źródło naturalnego paliwa. Zamiast być przechowywane w tkankach jako tłuszcz, MCT są chętnie wykorzystywane przez komórki i metabolizowane w celu dostarczenia organizmowi czystej, wydajnej energii.

MTC, w rzeczywistości jest to olej syntetyczny, który jest przetwarzany tylko w laboratoriach przy użyciu kombinacji trójglicerydów średniołańcuchowych zarówno z oleju kokosowego, jak i palmowego.

cannabymed
Skład olejku CannabyMed

Cena: 75 zł / 15ml

Opakowanie
9
Działanie
6
Podsumowanie

Wiele mówi się o olejkach CBD połączonych z olejem MCT, możesz mieć pewność, że czysty olej kokosowy (lub oliwkowy) nie jest szkodliwym nośnikiem CBD. Wszystko zależy od jakości składnika użytego przez producenta. Pamiętajmy jednak, że olejek spożywamy i tak w małych ilościach.

 Plusy

  • Opakowanie zabezpieczone przed działaniem UV

 Minusy

  • Brak
7.5
Bardzo dobrze