Aromat chipsów powala

Zapach chipsów Cannabis Chips of Mind od Euphoria świeżo po otwarciu zupełnie nie wiele wspólnego ma z konopiami. Dla jasności nie oczekiwałem takiego aromatu. Otworzyłem opakowanie i kilkukrotnie zaciągałem się z kolorowej tubki. Wyobrażałem sobie sytuację ,że ktoś obcy podsuwa mi smak chipsów do odgadnięcia i kompletnie nie zgadłbym. Wyczuwalny jest tylko bardzo intensywny zapach smażonego oleju i to w dodatku trochę … starego ,ale o tym co mogło się do tego przyczynić piszę w dalszej części artykułu.

zamkniecie cannabis chips of mind
Hermetyczne zamknięta góra opakowania. Szkoda ,że dół posiada tylko plastikowe denko.
struktura cannabis chip of mind
Chipsy są bardzo twarde ,a jego struktura bardziej przypomina ciastko.

Smak nasion konopi w chipsach

Chipsy wizualnie prezentują się bardzo ładnie. Zachęcają do spróbowania. W opakowaniu jedynie na samym dnie było połamane kilka egzemplarzy. Producent chwali się że produkt jest ręcznie robiony. Chipsy bardzo twarde do ugryzienia. Nie chrupkie ,ale twarde. Mój egzemplarz opakowania zamawiany był przez internet. Po otwarciu przesyłki okazało się ,że dolne denko opakowania jest na pół otwarte i dostaje się do niego powietrze. Nie sądzę żeby ktoś wcześniej otwierał opakowanie. Po prostu na górze opakowania producent zastosował plastikowe denko wraz z hermetycznym otwarciem ,a dolną część chroni tylko plastikowa zaślepka ,bez aluminiowej folii ochronnej. Chipsy strukturą nie przypominają tych ,które na co dzień spotykamy w sklepie. Po rozgryzieniu bardziej przypominają ciastko. W smaku również ciężko je zidentyfikować. Na pierwszy plan wysuwa się zdecydowanie tłuszcz i po zapoznaniu się ze składem produktu wiem już wszystko ,ponieważ jest aż go 18,5g na 100g produktu. Na drugim planie czuć lekką pikantność spowodowaną pieprzem i to wszystko ,jeżeli chodzi o smak. Myślę ,że spowodowane jest to bardzo prostym składem bez ulepszaczy i wzmacniaczy smaku.

wartosc odzywcza cannabis chips of min
Tabela wartości odżywczych.
skład cannabis chipsof mind
Prosty skład. Bez wzmacniaczy i polepszaczy.

Cena: 19 zł

Smak
2
Zapach
2
Skład
7
Podsumowanie

Chipsy bardzo sycące. Po zjedzeniu kilku sztuk przechodzi ochota na więcej. Fatalnie komponuje się z napojem chmielowym. Nie jest to też produkt do delektowania się. Jedyny akcent konopi w produkcie to nasiona w ilości 2,1%. Zdecydowanie nie warte swojej ceny.

Plusy

  • Prosty skład
  • Ręcznie robione

 Minusy

  • Smak i zapach oleju
  • Nieszczelne opakowanie
  • Wysoka zawartość tłuszczu
  • Pikantne ,ale producent nie podaje takiej informacji na opakowaniu
3.67
Słabo